Dommer og scorerpaneler

Dommerkomiteen i Norges Cricketforbund er ansvarlig for uttak og oppfølging av dommerpanaler. Kriterier som legges til grunn er erfaring (antall kamper), sertifisering (kursnivå), tilgjengelighet, quiz og samlet vurdering av kompetanse og egnethet.

Annonse


Det er et betydelig antall dommere som ikke har signert dommerkontrakten ennå. Når de har signert kontrakten, vil de bli lagt til i de respektive panelene på et senere tidspunkt. Dommere som ikke er en del av dommerpanelene vil få muligheten til å dømme, men de vil ikke få de samme dommer panel honorarer.

Spørsmål vedrørende dommerpanelene rettes til Dommerkomiteen

Dommerpanelene 2022 vil om kort tid offentliggjøres, inntil videre gjelder følgende som tar utgangspunkt i 2021 panelene:

Dommerpaneler   Scorerpaneler
Navn Mobil  Epost Panel   Navn Mobil E-post Level
Adeel Munawar     Elite   Madiha Iqbal 47969672 madihaiqbal0109@gmail.com 1
Amar Sathapathy     Elite   Waqas Asif 45684952 waqas609@yahoo.com 1
Ashis Patro     Elite   Sahil Sharma 41101433 er.sahilsharma21@gmail.com 1
Bilal Ahmad Sheikh     Elite   Shashidhara Basavapura Thimmappa 96688588 Electshashi@gmail.com 1
Ishaq Saqi     Elite   Ramya Immadi 47726753 immadiramya@gmail.com 1
Kamran Sadiq     Elite   Aryan Raheel 45464236 aryanraheel@hotmail.com 1
M Arshad     Elite   Aman Sarna 40670382 aman.sarna2002@gmail.com 1
Manzoor Ahmed     Elite   Choudhary Sharjeel Hussain 41542470 zahoor_h786@yahoo.no 1
Munawar Ahmed     Elite   Hassan Ali Ahmad 48456786 hassaan_02_@hotmail.com 1
Sachin Kumar     Elite   Gopi Krishna Repaka 96873755 krishnagopi2712@gmail.com 1
Sajjad Hussain Shah     Elite   Faheem Ali 94122067 faheemkappan@gmail.com 1
Tanvir Ahmed     Elite   Shanmugaprijan Jeykumar 41626377 prijan70@gmail.com 1
Usman Haider     Elite   Umair Rasool 40075395 umairali483@gmail.com 1
Zeeshan Siddiqui     Elite   Mohammad Arif Sahil 96724700 sahil.arif37@yahoo.com 1
Fazil Mohammad Mir     Elite   Mohammed Adil Hameed 91635667 adilh90@gmail.com 1
Rijumon Sasidharan     Elite   Faisal Muhammad 45053938 fassi5@hotmail.com 1
Waqas Asif     Elite   Muhammad Usman Saeed 98867635 usmanbinsaeed@hotmail.com 1
Muhammad Shakeel Choudhry     Elite   Saifullah Muhammad Malik 41488608 malikmnaeem@hotmail.com 1
Abhishek Dhaniwal     Elite   Aqib Choudhary Khan 90967445 nazarck1@yahoo.no 1
Sheikh Abid Latif     Elite   Abdullah Mohammad Malik 98336665 abdullah.m.malik786@hotmail.com 1
Rizwan Siddiqe Bhatti     Elite   Santhos Kumar Rathakrishnarajah 90637372 santhosh_11@hotmail.com 1
Shahid Ahmad     Elite   Muhammad Rizwan Akhtar 90669882 itsrizwan@gmail.com 1
Fareedoon Zafar Ahmed Bhatti     Elite   Vithjeswara Sarma Rathakrishnarajah 91356443 vithyes.ratha@hotmail.com 1
Asad Haider Khan     Senior   Ibrahim Mehmood 93666527 m.ibrahim.mehmood@gmail.com 1
Bijeyta Kumari     Senior   Ahmed Ali 92252744 raja_ahmadali@live.no 1
Kiran Kumar Penta     Senior   Ashis Patro 47953260 ashis.patro@gmail.com 1
Nilardri Bhusan     Senior   Afaaq Khan 95794322 afaaqkhan@hotmail.com 1
Omer Iqbal     Senior   Mohammad Fazil Mir 45845850 fazil_mir@yahoo.com 1
Shibu Muringoli Poylil     Senior   Muhammad Tariq Mir 92828492 tariqmir66@gmail.com 1
Farkh Rasool     Senior   Alijan Younas Malik 40183216 alijanmalik2003@gmail.com 1
Faisal Ali Rana     Senior   Bilal Ahmed Cheema 48619788 bilalcheema031@hotmail.com 1
Faheem Ali Kappan     Senior   Rukhsar Ahmed 90753862 rukhsar100@hotmail.com 1
Yousuf Gilani     Senior   Sandip Shriram Gujar 96801627 sandipgujar@gmail.com 1
Bilal Ahmed Cheema     Senior   Neeta Pradip Sankholkar 41105358 neetas@online.no 1
Akshay Vijayshekar     Junior   Ramakrishnan Ravi 96711277 raviram2894@gmail.com 1
Goutham Kumar     Junior   Nafies Iqbal 94201248 iqbalnafies22@gmail.com 1
Muhammad Irfan     Junior   Habib Noor 98150276 habib.noor454@gmail.com 1
Omer Iqbal     Junior   Muhammad Imran Akhtar 98546320 imran-80@hotmail.com 1
Pooja Kumari     Junior   Rijumon Sasidharan 92077170 rijumon.sasidharan@gmail.com 1
Shashidhara Basavapura     Junior   Muslim Bin Humayun 40313031 muslimaliraja@hotmail.com 1
Syed Shumail Hassan     Junior   Fayaz Oryakhel 40556573 fayaz.oryakhel@gmail.com 1
Haris Mohammad Khan     Junior   Mohammad Rehan Raja 97002227 rehan.raja7@gmail.com 1
Rohan Irkal     Junior   Prakash Vijayanathan 40147042 prakas_110686@hotmail.com 1
Muhammad Nawaz     Junior   Sohaib Naseem 47301561 sohaib_nasim@hotmail.com 1
Ranjith Natarajan     Junior   Taimoor Khan 95047343 tkhan20@gmail.com 1
Aamir Waheed     Junior   Sajjad Hussain Safi 45169776 sajjad.safi.2014@gmail.com 1
Atul Shahaji Randive     Junior   Aftab Afsar Khan 92412632 hhm-aftab@hotmail.com 1
Hassan Ali     Junior   Dilshaj Suma Nayranan 96838264 dilshaj@gmail.com 1
Jagdeep Singh Jagdeep Singh     Junior   Salman Mohammad 40044065 Salmanace@hotmail.com 1
Khalid Rauf     Junior   Rashad Mukhtar 97416228 mukhtar.rashad@gmail.com 1
Kiran Kumar Koraganji     Junior   S M Saif Shams 40038314 saif95bd@yahoo.com 1
Nadeem Arvinda Mahmood     Junior   Waleed Afzaal Ahmad 90742204 waleedafzaal98@hotmail.com 1
Paridhi Agrawal     Junior   Choudhry Usman Haider Sahi 98651933 usmi_haider@hotmail.com 1
Pubudu Hewapathirana     Junior   Ahmad Ali Raja 40074198 rajaaa9878@gmail.com 1
Qaisar Ali     Junior   Muhammad Arshad 92423248 arshad2026@gmail.com 1
Rahul Nallithodi     Junior   Saim Khan 90810705 saim2512@osloskolen.no 1
Ramesh Babu Pentyala     Junior   Omar Iqbal 95558559 omar.iql@gmail.com 1
Rohan Satish Vaishampayan     Junior   Pramod Maruti Jadhav 96875260 Pramjadh@gmail.com 1
Sneha Vaibhav Pandit     Junior   Raheel Khalid 45879626 raheelk2@hotmail.com 1
Sudhanshu Shekhar Pandey     Junior   Aqeel Mohammad Shah 93080849 ahs849@gmail.com 1
Tahir Haider Shah     Junior   Ibrahim Sajid Mukhtar 99672557 mukhtar.ibrahim.sajid@gmail.com 1
Varun Juneja     Junior   Kashif Majeed 48182721 kashif.majeed@outlook.com 1
Venkata Satheesh Somisetty     Junior   Ramakrishnan Ravi 96711277 raviram2894@gmail.com 1
Muhammad Ayaz Bhatti     Junior   Asad Ali Khan 91268919 asadali.khan@gmail.com 1
Zahid Ashraf     Junior   Fawad Munir 48356279 fawad0179@hotmail.com 1
Prakash Kazhiyur Venugopal     Junior   Hasnain Sikandar Waseem 40453542 hasnainwaseembaniyaa@gmail.com 1
Amit Pramodchandra Mistry     Junior   Rehman Ali Fayyaz 45421347 alifayyaz487@gmail.com 1
Harpal Singh Sidhu     Junior   Danial Raza 94541456 danialraza2002@gmail.com 1
Zafar Iqbal     Junior   Raja Zulqurnine Ali 41315370 Zulqurnain_786@hotmail.com 1
          Taijab Mehmood Riaz 92995593 taria009@osloskolen.no 1
          Talha Afzaal Ahmad 45268309 talha9696@hotmail.com 1
          Hassan Iftikhar 94176013 hazzan70@hotmail.com 1
          Amir Afzal 41242006 ;afzal.amir.85@gmail.com 1
          Mohammad Saif-Ul Islam 91308545 saifulislam2102001@gmail.com 1
          Parminder Singh 92439606 malhi@hotmail.no 1
          Md Monir Hossain 48642651 mmhossain.eu@gmail.com 1
          Anil Kumar Dhiman 93986913 reachme.anu@gmail.com 1
          Venkata Satheesh Somisetty 95483806 mahisports2015@gmail.com 1
          Ramesh Babu Pentyala 91105425 ramesh.pentyala@gmail.com 1
          Bilal Safdar 46726681 bilalsafdar94@hotmail.com 1
          Shahid Qayyum Malik 98999779 malikshahid74@hotmail.com 1
          Afzal Ahmed Elahi 40453141 afzalellahi9@icloud.com 1
          Muhammad Ayaz Bhatti 98606788 ayazi@hotmail.com 1
          Danushka Dodampe Gamage 45047370 danushka.dodampegamage@gmail.com 1
          Abhyuday Pandey 48660724 abhyu.pandey21212@gmail.com 1
          Carl Joseph Gallus 95090802 carl_gallus@yahoo.com.au 1
          Rahul Shantaram Gangurde 96746259 rahulgangurde@gmail.com 1
          Abdul Shafeh Nasir 47723289 shafeh676@gmail.com 1
          Mohan Shanker Munivel 96833531 mmohanshanker@gmail.com 1
          Hassan Ali 96682108 hassan.ali.chohan@outlook.com 1
          Shahbaz Ali 97346481 Shahbax.aly007@gmail.com 1
          Goutham Kumar Tirmula Prabhakar 96804343 goutham.tp@gmail.com 1
          Zeeshan Ali 96708165 zeeshanali6172@gmail.com 1
          Spogmai Bahar 92998792 spogbahar@icloud.com 1
          Ali Asim Kazmi 40049682 aliasimkazmi@gmail.com 1
          Asad Haider Khan 92045298 asadhaider101@gmail.com 1
          Sandip Shriram Gujar 96801627 sandipgujar@gmail.com 1
          Abdullah Umer 93006772 umer206@hotmail.com 1
          Muhammad Bilal 40566529 muhammadbilal234@gmail.com 1
          Evin Tunc 92040280 Evintunch@icloud.com 1
          Jagdish Anant Pawar 94722910 Jagdishpawar17@gmail.com 1
          Habib Noor 9850276 habib.noor454@gmail.com 1
          Parthesh Kumar Gaikwad 45918142 pkg@huntergroup.no 1
          Muhammad Irfan Zeb Awan 45861918 irfanawan@msn.com 1
          Bilal Atif Salim 92994394 bilalatifsalim@gmail.com 1
          Jabbar Ali 93956152 shahzad.amir77@yahoo.com 1
          Ali Kashif Sheikh 92977708 alikashif0826@gmail.com 1
          Harpal Singh Sidhu 96700022 harpsidhu22@gmail.com 2
          Zafar Iqbal 98257210 Iqbalzafar72@hotmail.com 2
          Aravinth Raj Palpandin 94289925 aravinthaero@gmail.com 2
          Sudhanshu Shekhar Pandey 98233279 sudhanshushekharp@gmail.com 2
          Basel Khalid 92229914 khalid.basel@hotmail.com 2
          Nadeem Arvinda Mahmood 45801835 Arvindamahmood@icloud.com 2
          Vinay Ravi 48660123 vinayravi96@gmail.com 2
          Muhammad Talot Hussain 94266150 talothussain@hotmail.com 2
          Aftab Afsar Khan 92412632 hhm-aftab@hotmail.com 2
          Bilal Ahmad Sheikh 45667077 bilalgood92@gmail.com 2
          Chittaranjan Dash 40903232 dash.crd@gmail.com 2
          Nauman Majid 97161224 nauman@online.no 2
          Muhammad Irfan 46250895 m_irfan173@hotmail.com 2
          Saqib Ali 41315349 saqi_729@hotmail.com 2
          Danish Ahmad Rehman 96512723 danish.a.rehman@icloud.com 2
          Bijeyata Kumari 92502460 bijeyata.kumari@gmail.com 2
          Pooja Kumari 96879208 02bbt020@gmail.com 2
          SobyThomas 46226418 soby.thomas@gmail.com 2
          Sandeep Mann 40570281 sandeepvmann@gmail.com 2
          Anil Kumar Dhiman 93986913 reachme.anu@gmail.com 2
          Mohammad Abdullah Raja 93981318 abdullah_raja99@hotmail.com 2
          Asad Haider Khan 92045298 asadhaider101@gmail.com 2
          Chaudhary Farooq Haider 94159670 farooqhaider0381@live.com 2
          Zabihullah Mohammad Malik 45422569 zabihullah.malik05@gmail.com 2
          Manojith Manoharan 92972811 thushi5555@gmail.com 2