Dommerpaneler

Dommerkomiteen i Norges Cricketforbund er ansvarlig for uttak og oppfølging av dommerpanaler. Kriterier som legges til grunn er erfaring (antall kamper), sertifisering (kursnivå), tilgjengelighet, quiz og samlet vurdering av kompetanse og egnethet. 

Gjeldende fra 06.06.19
Spørsmål vedrørende dommerpanelene rettes til Dommerkomitteen. Panelene skal oppdateres hver måned. BA står foran de som har hatt Boundary Assesment.

Elite Panel   Senior Panel   Junior Panel
Fazil Mir BA Marcus Lyon   Bilal Safdar
Usman Haider   Shakeel Chaudhry   Asad Haider
Rizwan Bhatti   Sheikh Abid Latif   Ch M Shamoon
Tariq Mir BA Saifar Bashir   Zaheer Ashiq
Kamran Sadiq   Aftab Afsar Khan   Asad Ullah
Ahmed Ali   Salman Akhtar   Fahad Parvaiz
Syed Munawar Ahmed BA Ehtsham Ul Haq BA Kamran Ahmedzai
Razia Ali BA Ishaq Saqi BA Tawfiq Omar
Shahid Ahmad BA Zohaib Naseem   Sulaiman Rehmani
Fareedoon Bhatti   Pawan Agnihotri   Farkh Rasool
Ashis Patro   Mohammad Arshad   Adil Hameed
Abhishek Dhaniwal BA Waqas Asif   Rashad Mukhtar
Tanveer Ahmed BA Rana Faisal   Muhammad Ayaz Bhatti
Afaaq Khan BA Bilal Ahmed Sheikh   Surodeep Roy
    Mushtaq Bhatti   Rukhsar Ahmed
    Sajid Mukhtar   M Imran Akhtar
    Waseem Saeed BA Muhammad Wajid
    Adeel Munawar Mirza BA Amir Afzal
    Muhammad Rizwan Akhtar   Azeem Iqbal
    Shehzad Bashir   Omar Iqbal
    Santhos Rathakrishnarajah   Gulfam Butt
    Amar Kumar Satapathy   Akhtar Iqbal
    Sajjad Shah   Muhammad Awais Yousuf
    Raja Muhammed Ale Javed   Sachin Singh
    Manzoor Ahmed   Syed Waseem Abbas
    Zeeshan Siddiqui   Waqas Choudry
    Rijumon Sasidharan   Zahid Ashraf
    Faisal Muhammad    Nilandri Bhusan Pati
    Ramzan M   Akhtar Iqbal
    Ali Sufyan Salim   Irfan Awan
        Arvind Palpandian
        Rijumon Sasidharan
        Aravinth Palpandian
        Akshay Vijayshekhar
        Ammar Zainee
        Ankit Aggarwal
        Tahir Shaban
        Kabir Mangal
        Sanaullah Amanpraveen
        Nadeem Ahmed
        Mohmmaed Akshanul Islam
        Taimoor Khan
        Gopi Krishna Repaka
        Abid Hussain
        Saikrishna Govindarajan
        Faheem Ali
         
         
         
         
         
         

Dommerfordeling as of 25.05.2019

Name Matches offered via SMS Reply received Matches Umpired 
Abdullah Raja 5 0 0
Abhishek Dhaniwal  13 12 12
Adeel Munawar Mirza 14 11 11
Afaq Ali Abbas 3 3 0
Aftab Afsar Khan 11 9 7
Akhtar Iqbal 8 1 0
Amar Satpathy 7 6 2
Amir Afzal 4 4 1
Amir Bashir 4 3 2
Ammar Sajjad Zainee 4 4 2
Arshad Muhammad 7 7 5
Asad Haider 8 6 5
Asad Ullah 4 3 2
Ayaz Bhatti 10 4 2
Bilal Ahmad Sheikh 15 10 11
Chaudhry Mohammad Shamoon 8 4 4
Ehtesham Ul Haq 10 2 1
Fareddon Bhatti 10 10 9
Farukh Rasool 10 4 1
Faisal Muhammed 5 5 5
Fazal Chugtai 1 1 0
Fazil Mir 13 13 15
Ishaq Saqi 4 3 3
Kamran Ahmadzai 3 1 0
Manzoor Ahmad Nazar 7 5 4
Marcus Lyon 6 5 2
Mohammad Tawfiq Omar 3 1 1
Muhammad  Awais Yousaf 4 1 3
Muhammad Imran Akhtar 3 1 1
muhammad wajid 3 3 0
Mushtaq Ashraf Bhatti 9 9 4
Niladri Bhusan Pati 12 11 5
Omar Iqbal 11 10 5
Raja muhammed ali javed  12 9 8
Rana Faisal 5 3 4
Razia Ali Zade 7 7 5
Rizwan Akhtar 10 10 6
Rizwan Bhatti 10 7 7
Sachin Singh 9 7 10
Saifar Bashir 7 5 2
Sajid Mukhtar 3 1 2
Sajjad Shah 6 6 1
Salman Akhtar 10 9 8
Santhos  Kumar Rathakrishnarajah 5 3 1
Shahid Ahmad 10 10 12
Shahzad Bashir 9 8 2
Sheikh Abid Latif 7 7 7
Shakeel Chaudry 9 6 5
Syed Munawar Ahmad 12 12 14
Syed Waseem Abbas 7 4 1
Tanveer Ahmad Chaudry 5 0 11
Tariq Mir 12 8 12
Usman Haider 6 6 10
Waqas Asif 7 7 2
Waqas Choudhry 3 1 0
Waseem Saeed 8 8 6
Zaheer Ashiq 2 2 0
Zahid Ashraf 4 1 3
Zeeshan Siddiqui 5 4 2
Zohaib Naseem 7 6 9
       
DK Members      
Ahmed Ali NA NA 6
Afaaq Khan NA NA 0
Kamran Sadiq NA NA 3
Pawan Agnihotri NA NA 6
Ashis Patro NA NA 1

* Important to consider that some umpires have joined the panels at later workshops, they have received lesser umpirings naturally. Some umpires send detailed availability with match info, they are allocated matches in advance. It is therfore you see that some have umpired more matches than they have been sent SMS for. Contact Afaaq Khan ( 957 94 322) if you require more information or have any queries.

 

Kontakt informasjon:

Abdullah Raja 93981318
Abhishek Dhaniwal  40900787
Adeel Munawar Mirza 93205585
Afaq Ali Abbas 93001152
Aftab Afsar Khan 92412632
Akhtar Iqbal 45478425
Amar Satpathy 99889512
Amir Bashir 98023860
Ammar Sajjad Zainee 91263418
Arshad Muhammad 92423248
Asad Haider 92045298
Asad Ullah 47144626
Ayaz Bhatti 98606788
Bilal Ahmad Sheikh 45667077
Chaudhry Mohammad Shamoon 94266150
Ehtesham Ul Haq 93295011
Fareddon Bhatti 94324572
Farukh Rasool 98055323
Fazal Chugtai 41016186
Fazil Mir 45845850 
Ishaq Saqi 98455482
Kamran Ahmadzai 96982570
Manzoor Ahmad Nazar 41511111
Marcus Lyon 41298144
Mohammad Tawfiq Omar 97370765
Muhammad  Awais Yousaf 92559737
Muhammad Imran Akhtar 98546320
muhammad wajid 93629960
Mushtaq Ashraf Bhatti 95205708
Niladri Bhusan Pati 45448257
Omar Iqbal 95558559
Raja muhammed ali javed  92624442
Rana Faisal 98495461
Razia Ali Zade 46913899
Rizwan Akhtar 90669882
Rizwan Bhatti 41466210
Rukhsar Ahmad 90753862
Sachin Singh 97367131
Saifar Bashir 93930206
Sajid Mukhtar 45175050
Sajjad Shah 90594922
Salman Akhtar 48683135
Santhos  Kumar Rathakrishnarajah 90637372
Shahid Ahmad 45678316
Shahzad Bashir 92884011
Shakeel Chaudry 40078274
Syed Munawar Ahmad 40062232
Syed Waseem Abbas 45421145
Tanveer Ahmad Chaudry 93002174
Usman Haider 98651933
Waqas Asif 45684952
Waqas Choudhry 94822013
Waseem Saeed 99625558
Zaheer Ashiq 98432098
Zahid Ashraf 98867139
Zeeshan Siddiqui 47397025
Zohaib Naseem 99886801

 

 

 

 

 

Honorarsatser 2019

Elite Panel

  • 40 overs kr. 1000,-
  • 35 overs kr. 800,-
  • 30 overs kr. 700,-
  • 25 overs kr. 600,-
  • 20 overs kr. 500,-
     

 Senior Panel

  • 40 overs kr. 900,-
  • 35 overs kr. 700,-
  • 30 overs kr. 600,-
  • 25 overs kr. 500,-
  • 20 overs kr. 400,-
     

 Junior Panel

  • 40 overs kr. 800,-
  • 35 overs kr. 600,-
  • 30 overs kr. 500,-
  • 25 overs kr. 400,-
  • 20 overs kr. 300,-

Non Panel

  • 40 overs kr. 600,-
  • 35 overs kr. 400,-
  • 30 overs kr. 300,-
  • 25 overs kr. 250,-
  • 20 overs kr. 200,-

 

Scorerhonorarer

  • 40 overs kr. 700,-
  • 35 overs kr. 600,-
  • 30 overs kr. 500,-
  • 25 overs kr. 400,-
  • 20 overs kr. 300,-